• Raamatu ja roosi päev

Raamatu ja roosi päeva tähistamine sai alguse 1930. aastatel Barcelonas,
    kus ühele raamatukaupmehele tuli idee suurendada kirjanduse mõju rahva hulgas ning süvendada inimeste lugemisharjumust –
    nimelt võiks sel päeval iga mees kinkida naisele roosi ning naine mehele raamatu.
    1995. aastal kuulutas UNESCO Kataloonia raamatu ja roosi päeva
    rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks,
    väärtustamaks raamatu tähtsust ühiskonna ning kultuuri arengus.
    Eestis järgitakse raamatu ja roosi päeva traditsiooni alates 1998. aastast.

• Tööpühaaktused, 02.05

TÄHELEPANU!

2. MAIL 2018

LEIAVAD ASET

TÖÖPÜHAAKTUSED,

kus tänatakse õpilasi kes on silmapaistnud
    töökuse ja abivalmidtusega ning esindanud oma kooli.

KELL 12.40 1.–5. KLASSI ÕPILASTELE

KELL 13.35 6.–9. KLASSI ÕPILASTELE

Kogunemised lõpetavad koolipäeva!

• Ristiku Põhikooli lauljad võtsid mõõtu piirkondlikul lauluvõistlusel

17.-18. aprill toimus Salme Kultuurikeskuses Põhja-Tallinna koolide lauluvõistlus „Siller 2018- EV100“. Võistlus toimus neljas vanuserühmast, millest kolmes osalesid ka meie kooli õpilased. Meie õpilased olid tublid ning ühegi vanuserühma võistluselt ei lahkutud tühjade kätega.

• 5. klassi poisid osalesid inglise keele ainevõistlusel

12. aprillil toimus Tallinna Õismäe Vene Lütseumis traditsiooniline inglise keele ainevõistlus Tallinna koolide 5. ja 8. klassidele. Ristiku Põhikoolist osales võistlusel 2-liikmeline võistkond, kuhu kuulusid 5. klassi poisid Andreas Valentin ja Andreas Robert. Õpilastel tuli lahendada mitmeid ülesandeid (grammatika, sõnavara, lugemine ja kirjutamine).
    Meie poisid tulid 53 osaleja hulgast tublile 22 kohale. Poisse juhendas õpetaja Tiiu Kõiv.

• 6. klassi Mattias osales ajaloo-olümpiaadil

16. jaanuaril toimus üheaegselt kõigis Tallinna koolides ajaloo-olümpiaadi koolivoor, kus Ristiku Põhikoolist osales 6.a klassi õpilane Mattias. Tema tulemuseks oli 74%/100% . Edasipääsu lävend oli 60%, kuid edasi pääses vaid 38 õpilast. Meie õpilane ületas tublisti lävendi, kuid kuna osalejaid oli palju ja edasi pääses vaid 38 õpilast, siis Mattias piirkonnavooru edasi ei pääsenud. Tema juhendaja oli õpetaja Sigrid Saarep.

Palju õnne Mattiasele tubli osalemise eest koolivoorus.

• Hiline emakeelepäev ehk külas kirjanik Jaan Pehk

Kirjaniku haigestumise tõttu toimus meie emakeelepäevahõnguline kohtumine alles 12. aprillil. Meie kooli 5.-9. klasside õpilastel oli külas kirjanik ja luuletaja Jaan Pehk, kellega sel korral rääkisimegi rohkem kirjandusest ja luulest, uurisime kirjaniku lapsepõlve ja kooliaastate kohta ning autor luges ette oma luulet. Kuna Jaan on nii mitmekülgne looja ja autor, siis ei saanud me ei üle ega ümber ka tema muusikast ning näitlemisestki.

Oli väga huvitav, muhe ja soe kohtumine! Aitäh, Jaan!

Vaata pilte kohtumisest siit.

• Hokiklubi Panter tutvustas oma treeninguid

10. aprillil toimus 3.-4. klassidele põnev hokitund, mille raames hokiklubi HC Panter esindajad rääkisid lastele jäähokist ja kutsusid neid tasuta proovitreeningutele Škoda Jäähalli aprilli- ja maikuu jooksul.

• Linnud külas

4. aprillil käis meie õpilastel külas Toomas Pranstibel, kellel oli kaasa 5 linnukest, keda loomaarmastajad tihti kodus peavad. Külaline rääkis lindude päritolust, nende elu- ja toitumisharjumustest. Samuti oli põnev kuulda kuidas peetakse lindude lauluvõistlust. Linnutundidest said osa kõik õpilased 1.-9. klassini.

Vaata pilte lindude külaskäigust siit