• Politsei külas meie 1. klassil

  Septembris külastas Ristiku Põhikooli esimese klassi õpilasi politsei, kes rääkis lastele kuidas peab liikluses käituma, kuidas näeb välja üks õige helkur ja kuidas hoida oma asju. Õppida ja kuulata oli kõigil põnev.

  Vaata pilte siit.

   
 • 4.a klass tutvus sõdurpoiste elu-oluga

  20. septembril käisid 4.a klassis külas kaks noort meest, kes rääkisid koolipoistele sellest, mis tulevikus ees ootab. Nimelt on meie kooli kolm aastat tagasi lõpetanud Siim ja Egert juba jõudnud sõjaväeelu natuke nuusutada ja tulid sellest noorematele koolivendadele rääkima.
  Siimul on juba seljataga kaitseväe baaskursus ja tema rääkis igapäevasest kasarmuelust, söögist ja trennist, puhtusest ja eksamitest, metsas ellujäämisest ja lõpurännakust.
  Koolipoisid olid väga huvitatud, kui vanalt neid sõjaväkke võetakse ja mis relvad sõjaväel on, kuidas süüa antakse ja karistatakse.
  Siim pani poistele südamele, et praegu võib koolis tunduda raske, kuid raskemad ajad on alles ees. Ta soovitas hästi õppida ja juba praegu kõvasti trenni teha, siis on pärast lihtsam. Samuti ütles Siim, et iga mees peab oma riigi kaitsmisesse oma panuse andma.
  Suur aitäh Siimule ja Egertile!

  Õpetaja Mari Tammur

  Vaata pilte tunnist siit.

   
 • Aktiivõppepäev Kadriorus

  Reedel, 2. septembril alustasid 9. klassid koolipäeva Kadrioru pargis.

  Kogunesime Kadrioru pargis Luige tiigi ääres Weizenbergi tänava poolses küljes. Plaanis oli aktiivne kahetunnine õppepäev, mille käigus tuli liigutada nii aju kui jalgu. Algatuseks jagunesid õpilased rühmadesse ning valisid endi hulgast kapteni, kellel oli au kirjutamistööd teha.
  Õpilastele jagati töölehed, millel oli kirjas kuue teatepunkti asukohad koos teatepunkti teemast lähtuvate küsimustega. Vastuste leidmiseks võis kasutada oma mõistust, nutiseadmeid kui helistamist emale.

  Esimeses teatepunktis tuli vastata järgmistele küsimustele:

  • Milline näitus on hetkel seatud Luigetiigile ja selle saarekesele?
  • Mille tähistamiseks antud näitus on kokku pandud?
  • Mitut näitusele seatud skulptuuri sa tiigil ja saarekesel näed?
  • Mitu luigeperet on Luigetiigil inimese käe läbi surma saanud ning mida teevad inimesed veelindudega parkides tihti valesti?

  Järgmised teatepunktid olid Jaapani aed, presidendi loss, Roosimägi, kontserdiväljak ja Peeter I majamuuseum. Küsimused said vastatud, mõnikord ka õpetaja poolsete vihjete abil ning kahetunnise jalutuskäigu ajal ka keha heasse toonusesse viidud. Reedene koolipäev kujunes pehmeks üleminekuks suvevaheajalt tõsiste tööpäevade juurde. Õpilasi saatsid õpetajad Kajalin Luts, Naima Kurves, Birgit Ostapenko ja Sigrid Saarep. Päeva boonuseks oli taevas särav päike.

  Sigrid Saarep

   
 • Õuepuu

  Aktiivõppepäev 8. klassidele oli suunatud Eesti looduslike puude õppimisele läbi kooliaias kasvavate puude (koostas õpetaja A. Loigu).
  Õpilased jagunesid kolmeliikmelisteks gruppideks. Iga grupp sai töölehe, mille suunamisel liiguti tähemängu abil – võtmesõnaks ÕUEPUU - liigi juurest liigi juurde.  Meie aia erinevate liikide küljes rippusid kirjeldused looduses kasvavate puude huvipakkuvate kirjeldustega koos viidet andva puidust tähekettakesega. Töölehe küsimustele leiti rühmaga koos vastused.
  Õuepuu tunni teises osas toimus õpilastele kuldvillaku mäng (koostas õpetaja E. Reisalu).
  Võistkondadena sai üle korratud ja kinnistatud õuest hangitud teadmised. Kuldvillakus olid teemadeks lehtpuud, okaspuud, mõistatused, tervis ja varia. Varia sisaldas ka selliseid küsimusi, mille kohta said õpilased infot õuetunnist. Mäng on leitav järgmiselt aadressilt: https://jeopardylabs.com/play/uepuu2
  Selles kuldvillakus esitati lastele küsimusi ning vastuste ette ei pidanud lisama „Kes on ...” või „Mis on ...”. Mängu alguses määrati ära võistkondade vastamise järjekord, st et vastuste andmine ei olnud kiiruse peale. Kui küsimuse saanud meeskond ei osanud vastust anda või vastas valesti, siis said vastamise korra need, kes kiiremini käega märku andsid. Õpilastele meeldis väga selline kinnistav kordamine.
  8. klasside õppepäeval olid kaasatud õpetajad T. Heinsalu, E. Kuuskler. A. Loigu, M. Rannamaa, E. Raudsepp ja E. Reisalu.

  Vaata pilte aktiivõppepäevast siit.

   
 • Rannapungerja laager 2016

  3. augustil sõitsid 20 Ristiku Põhikooli õpilast koos õpetajate Aet Aasma ja Aksel Haageseniga Peipsi äärde Rannapungerja laagrisse. Lisaks meie kooli õpilastele olid laagris veel 20 last erinevatest Eesti koolidest. Laagrisse jõudsime õhtupoolikul. Esimesel õhtul toimus laagris laste tubedesse jaotamine, tubadele nimesiltide valmistamine, tutvumismängud ning disko.
  4. august oli laagris olümpiapäev. Laagrilapsed jaotati hommikul 4 erinevasse võistkonda, iga võistkond sai loosiga ühe riigi, keda ta pidi terve päeva jooksul esindama. Erinevate maade vaheliseteks võistlusaladeks olid rahvastepall, köievedu, kaugushüpe, meeskondlik suusatamine, pikamaajooks, viktoriin ja numbrimäng. Õhtul pidi iga võistkond oma maad ka laval tutvustama. Olümpiapäeva võitis Venemaa meeskond.
  5. august oli meil Rannapungerjal teatri- ja laagrimängudepäev. Päeval mängiti koos „James Bondi” mängu, „sini-must-valget”, nöörimängu, püüdmist, tehti erinevaid rollimänge ning lavastati tuttavaid või omaloomingulisi reklaame. Õhtupoolikul tuli lastel lavastada näidend, mis hiljem teietele laagrilistele laval esitati. Õhtul sai publik lavalt vaadata „Kolm põrsakese”, „Tuhkatriinu”, „Kurja vanaema” ja „Rapuntseli” lavastusi. Näidendite võistluse võitis „Rapuntseli” etteaste.
  6. august oli laagris sõbrapäev. Päev algas sõbrapäevaümbrikute, kirjakeste ja kaartide meisterdamisega. Edasi toimus joogatund koos sõpradega ning sõpradega filmi „Avatar” vaatamine. Sõbrapäeva õhtuseks ürituseks oli playbox, kus sai näha paljusid tuntud Eesti ja välismaiseid artiste. Kõigile esinejatele elas publik rõõmsalt kaasa.
  7. augustil toimus Rannapungerjal laagrimissi ja -misteri valimine. Päeva jooksul toimusid erinevad võistlusvoorud, kus kõik laagrisolijad pandi proovile osavust, täpsusest, tugevust nõuvatel võistlusaladel. Mõõdeti ka laagriolijate tantsuoskust, sarmikust ning teadmisi. Õhtuks selgusid pingelise päeva tulemused. Laagrimissiks sai Kelli meie kooli 8.A klassist ning mistritiitli pälvis Tarmo Vasalemmast. Õhtul said kõik soovijad üles astuda vabalaval.
  8. august oligi meil laagris viimane päev. Peale hommikusööki pakiti asju, koristati tube ning algas kojusõit Tallinnasse.
  Oli meeldejääv ja tore aeg, mis sai ühiselt Rannapungerjal veedetud ning loodetavasti ootab paljusid osavõtjaid ees uus laager juba järgmisel suvel.
  Pildid laagripäevadest jäädvustas Aksel Haagesen, mida saad vaadata siit.

   

 

 

ekool

facebook

tervis2

THA

 

 haridus

 

EHIS

 

hitsa

innove

archimedes 

 

koolielu

 

moodle

 

miksike

 

JankuJussi NutiLabori logo

kiusamisest vabaks LOGO

lastekaitse liit

 

tallinn

 

Marka ja aita 

 google apps cloud