• Jõululaat ja -kontsert 20.12

joulukutse

• Koolitund Varjupaikade MTÜ-ga

Varjupaikade MTÜ käis Ristiku Põhikoolis rääkimas meie esimestele klassidele, kuidas hoolitseda enda loomade eest, millist toitu anda oma lemmikloomale, mis on varjupaik, milline näeb töö välja varjupaigas, millised loomad on varjupaigas, kuidas otsitakse uusi kodusid, mida tuleks teha, kui nähakse hulkuvat looma ning miks on oluline loomade kiibistamine.
    Tund oli väga huvitav ja õpetlik nii õpilastele kui ka õpetajatele.

Vaata pilte tunnist siit.

• Ristiku Põhikooli õpilased valmistasid lindudele söögimaju

Ristiku Põhikooli õpilased võtsid osa ülelinnalisest projektist, kus tööõpetuse tundides valmistati Tallinna lasteaedadele lindude söögimaju. Osalenud koolid said selleks vajalikud materjalid ja vahendid.

Täname kõiki 6.--9. klasside õpilasi ja nende juhendajat Jürgo Nooni't!

Loe lisa siit.

Tööprotsessi pilte näeb siit.

• Kodanikupäev 2016

Reedel, 25. novembril tähistasime Ristiku Põhikoolis kodanikupäeva.

Kuna 2016. aasta on pühendatud merekultuurile, siis pöörasime ka meie näod mere poole. 5.-9. klassi õpilastel oli külas Eesti mereväe lipulaeva miinijahtija Admiral Cowani komandör kaptenmajor Tanel Leetna, kes tutvustas Eesti kaitseväge ja lähemalt mõistagi mereväge ja selle rolli Eestis, Euroopas ja NATOs. Samuti rääkis komandör kaitseväeteenistusest kui kodanikukohusest ning tutvustas võimalusi astuda mereväkke.

Vaata pilte kodanikupäevast siit.

• 4. väikeklass Linnamuuseumis

25. novembril 2016 käisid IV väikeklassi õpilased Linnamuuseumis muuseumitunnis „Lood Vanast Tallinnast“. Kaupmeheemand jutustas õpilastele huvitavaid lugusid Tallinnast. Kuulasime lugusid Ülemiste Vanakesest, Vanast Toomasest ja Niguliste kiriku muumiast. Õpilased said teada, miks kunagi ei tohi Ülemiste Vanakesele öelda, et Tallinn on valmis. Tallinna maketi juures näidati meile Tallinna olulisi ehitisi.
    Lõpuks meisterdasid lapsed endale samasugused vuntsid nagu Vanal Toomasel.

• Keskkonnaharidusprogramm Tallinna Tehnikaülikoolis

23. novembril väisasid meie 9. klassid geograafia õppekavas oleva teemaga „Maavarad“ tehnikaülikooli muuseumit, kus on avatud energeetiliste maavarade näitus.
    Meid võttis vastu doktorand Madis Leinakse, kes selgitas väga põhjalikult Eesti energia probleeme. Peaasjalikult oli juttu meie põhilisest - põlevkivist, mida arvatakse olevat meie maapõues veel ligikaudu 50 aastaks. Jutuks olid ka tuule-, päikese-, vee-, bio- ja prügienergia.

• Raamatukogu tund 1.klassi õpilastele

22. novembril 2016  toimus raamatukogu tund 1. klassi õpilastele.
    Lapsed külastasid  Sõle raamatukogu, kus räägiti raamatute tähtsusest ja raamatukogus kehtivatest reeglitest. Lapsed said  ka teada, mis vahe on raamatukogul ja raamatupoel.
    Raamatukogu juhataja tutvustas uusi ja vanu põnevaid raamatuid.
    Kõik 1. klassi õpilased said kingituseks raamatu „ Härra Klaasi pöörane muuseum“.

Vaata pilte tunnist siit.

• 3.a ja 8.a klass tähistasid kadri- ja mardipäeva

17. novembril tähistasid 3.a ja 8.a klass ühiselt mardi- ja kadripäeva. Ürituse viisid läbi klassijuhatajad Triin Heinsalu ja Liis Veske.  Kokku saadi muusikaklassis, kus ka õpetaja Ago Niglas ühisüritusele oma õla alla pani. 8.a klassi poisid ja tüdrukud olid põhjalikult klassijuhataja Triin Heinsalu juhendamisel tutvunud tähtpäevade kommetega ning valmistanud ette toreda tutvustuse väikeste sõprade jaoks.