• XII noorte laulu- ja tantsupidu 1.-2. juuli 2017

Esimest korda Ristiku põhikooli ajaloos laulis meie mudilaskoor end laulupeole. Ootusärevust ja närveerimist jagus kuni maikuu alguseni. Kui siis selgus, et me oleme peole oodatud, oli rõõm suur.

Terve juunikuu jälgisime ilmateadet ja ootasime suurt suve, aga tulemata ta jäi, kuigi tõe huvides peab ütlema, et ilmataat halastas ja vihma me ei saanud. Nii kogunesimegi 1. juulil lauluväljakule mantlites-jopedes-keepides, mütsid-kindad taskus, soojad tekid kotis. Proovipäev oli paras katsumus kõigile – proovisime aru saada, kus midagi juhtuma hakkab, millal meid lavale ja sööma oodatakse, kuidas me lavale saame ja kuidas sealt maha. Õnneks saime proovi teha kaks korda ja dirigendid jäid meiega rahule. Proovide vahele jäi mitu tundi vaba aega, aga õnneks oli plats suur ja tegevust leidsime kõik: kes sõitis koju sooja, kes tutvus müügilettidega, kes meisterdas käsitöötelgis. Vabaks saime alles õhtul kell kaheksa ja suur pidu ootas alles ees.

Rongkäiku kogunesime juba pühapäeva varahommikul ja saime rivisseisu harjutada tükk aega enne, kui lõpuks liikuma saime, aga liikumine oli vahva! Rahvas tervitas meid, meie laulsime ja hõiskasime vastu. Teekond lõppes isegi liiga kiiresti. Siis sõime ruttu kõhud laulupeosuppi täis ja saimegi lavale minna. Laulud õnnestusid ja pärast leidsime õnnelikult sellest suurest rahvahulgast oma vanemad. Pidu kestis hiliste õhtutundideni ja paljudel tuli rongkäiguteekond veel kord jalgsi läbida, seekord kodu suunas.

Meie seltskond oli supervahva! Lapsed ja õpetajad olid kui üks suur pere – visati nalja, tögati üksteist ja mitte keegi ei virisenud, mitte ühtegi pahandus ei juhtunud. Usume, et paljud lapsed said laulupeoseemne enda sisse ja see kasvab ajapikku aina suuremaks ja tugevamaks.

Lapsed hõiskasid juba rongkäigus „Elagu õpetaja Anneli Laev! Elagu õpetaja Ago Niglas!“

Tõepoolest – suur, suur aitäh neile!

Aitäh Katrin, Kairit, Mari, Tiiu ja Mari, Kristel, Sirli, Jürgo ja kõik teised, kes meie peolemineku võimalikuks tegid.

Kohtumiseni uuel peol!

Vaata pilte laulupoest siit.

• Multikas õpime kõikjal

Maikuus toimus Tallinna MÕK-kuu ehk muutunud õpikäsitlust sisaldavate filmide konkurss. Filmi sisuks oli kajastada, kuidas lapsed näevad uutmoodi õppimist. Ka meie kooli animaringi õpilased valmistasid filme ja 2 neist saadeti konkursile. Filmid olid rahvahääletusel ning võitjaks osutus see, kes sai kõige rohkem „laike“.
    Ka meie kooli animaringi õpilased õp. Eve Reisalu juhendamisel valmistasid filme ja 2 neist saadeti konkursile. Oleme animaringis palju filme teinud, kuid taaskord pidime tõdema, et filmi tegemine on päris pikka aega nõudev protsess. 5. a klassist Ralf Ingmari filmi saab vaadata siit ja 5.a klassist Karl Arturi, Sven Markuse ja 6.a klassist Madis Andrease ning Taavi film vaata siit.

• Aktiivõppepäev: krati meisterdamine

5.a klass õppis ajaloo tunnis tundma õpetaja Sigrid Saarep'iga eesti folkloorile iseloomulikku olendit kratti. Uskumuse põhjal valmistati kratt selleks, et ta peremehele vara kokku veaks. 5.a klassi õpilased valmistasid kratid selleks, et need järgmisel õppeaastal häid hindeid tooks. Matrejalidena kasutati kõike, mis kodus käepärast oli. Nii valmisid vahvad suuremad ja pisemad kratid mida saab vaadata siit.

• 8. klass Lillefestivalil

6. juunil käis 8. klass õppekäigul Lillefestivalil, Tornide Väljakul, Tallinnas.
    Õpilased uurisid, mis on igas aias sarnast ja mis on erinevat ehk siis eripära. Töölehel olevad küsimused lõimisid erinevaid õppeaineid, käsitledes nii matemaatikat, loodusõpetust, geograafiat, keeli, käsitööd, tööõpetust kui ka kunsti, nii traditsioonilist kui ka moodsamat.

Loe edasi...
  • Känguru 2017

"Känguru" on üle maailma levinud matemaatikavõistlus, mille eesmärgiks on mänguliste ülesannete kaudu populariseerida matemaatikat.
    Ristiku Põhikoolist osalesid "Känguru" võistlusel 16.märtsil 2017 õpilased neljas vanuserühmas: 3.–4. klassid, 5.–6. klassid, 7.–8. klassid ja 9. klass. Ülesannete lahendamiseks oli aega 1 tund ja 15 min.

Loe edasi...
  • Ristiku Põhikool osales virtuaalnäitusel

tanukiri

Virtuaalne käsitöönäitus toimub Eesti Tööõpetajate Seltsi eestvedamisel juba kuuendat korda. Näituse eesmärk on kokku koguda ning eksponeerida fotosid erinevatest õpilastöödest. Näitusel sai näha ka Ristiku Põhikooli õpilaste töid. Selle aasta teema oli "Rütm".

Eesti Tööõpetajate Selts soovib tänada Ristiku Põhikooli ning õpetajaid Kristel Kaiv'i ja Jürgo Nooni't osalemast virtuaalsel käsitöönäitusel "Rütm".

• Spordipäev 2017

1. juunil toimus Stroomi rannahoone juures spordipäev. Kehalise kasvatuse õpetajate eestvedamisel toimus orienteerumine Stroomi metsas, kus tuli igas kontrollpunktis lahendada ülesanne.
    Matk oli tore ja õpetlik ja meeldis kõikidele osalejatele.

Vaata pilte spordipäevast siit.

• Ühisluuletused

Aprillikuu oli Tallinnas nutikuu. Sel puhul koostas koolipere luuletusi, millest valmis e-raamat.

Book titled 'Meie kool'