• Taaskasutuspäev, 31. jaanuaril

31. jaanuaril
    on meie koolis
    juba kümnes taaskasutuspäev!

Olete oodatud sel päeval kella 18-ni koolimajja, et valida endale ja oma perele tasuta rõivaid, jalanõusid jpm.

Tule kindlasti!

• Ristiku Põhikooli õpilased märgiti ära 3D jõuluehte konkursil

Ristiku Põhikooli 7. ja 8. väikeklassi õpilased osalesid Eesti Tööõpetajate Seltsi ja Eesti Informaatikaõpetajate Seltsi poolt korraldatud 3D jõuluehte konkursil. Konkursil osales 19 kooli ja kokku esitati peaaegu 100 tööd. Ristiku Põhikool oli ainus kool, kes osales kõikides kategooriates (tikkimismasinaga tikkimine, CNC freesimine, 3D printimine) ja pälvis tunnustuse CNC kategoorias ning sai auhinnaks akutrelli. Kõiki töid oli võimalik näha Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory.
    Täname juhendajaid Kristel Kaivi ja Jürgo Noonit!
    Töid on võimalik näha siit.

• Jõululaat ja -kontsert 2016

20. detsembril toimus Ristiku Põhikoolis juba kaheksandat korda jõululaat. Meie jõululaadast on saanud iga-aastane tore traditsioon. Laat toimus õpetajate, laste ja lastevanemate ühise abiga. Kaubeldi omavalmistatud küpsetiste, maiustuste, hoidiste, käsitöö, jõulukaunistuste ja paljude muude huvitavate esemetega. Avatud olid mitmed kohvikud. Samuti toimus traditsiooniline loterii, kus iga loos võitis õpetajate poolt väljapandud auhindu.

Loe edasi...
  • Fotokonkurss-näituse “Minu kodukoha QR-kood”

Koolielu teemaveerandi „Digivärskendus“ raames toimus QR-koodi veebipõhine fotokonkurss-näitus, mis kestis 7.-30. novembrini 2016. Osaleda võisid kõik õpilased, kes soovisid fotot ja fotokunsti siduda nutiseadmetega.
    Konkursile tuli esitada oma kodukohast ajalooline või mõni muu hoone, mis iseloomustaks antud paika kõige huvitavamalt või mida näitaks meeleldi oma sõbrale.

Loe edasi...
  • Tubli esinemine inglise keele viktoriinis

01.12.16 leidis Audentese Erakoolis aset igaaastane inglise keele viktoriin 7. klassile. Selle aasta teemaks oli Iiri vabariik – Republic of Ireland. Ristiku Põhikooli esindasid Sandra 7.a klassist ning Merit 7.b klassist, õpilasi juhendasid õpetajad Eve Vart ja Käddi-Kärt Kuurmann. Kuna teema oli väga mahukas ja kõikehõlmav, siis viktoriinile eelnev kuu möödus suure töö tähe all – avastamist ja uusi fakte lisandus lausa igapäevaselt. Seda enam on hea meel teatada, et Ristiku Põhikooli võistkonna töö kandis vilja ning saavutati suurepärane 7. koht 34 Tallinna kooli seas, edestati väga paljusid nimekaid koole. Lõplik koolide paremusjärjestus on näha siit.

• Kunstiõpetusetund muuseumis

2. ja 7. detsembril oli 9.a ja 9.b klassi kunstiõpetuse tund Adamson Ericu muuseumis, kus oli avatud Juhan Kuuse fotonäitus "Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas".

Lisaks fotonäitusele saadi osa tunnist "Meid ühendab ubuntu". Õpilastele räägiti eesti juurtega pressifotograaf Juhan Kuusi ohtlikust tööst ja elust, rassismist ning pressifoto tegemisest, mille järel asuti rühmatööna ise fotosid lavastama. Põnevaks kujunes valmis fotode vaatamine, mida saab näha siit. Tund oli asjalik ja elav, Omavahel  põimusid kunst, ühiskonnaõpetus, meedia ning ajalugu.

• EENeti arvutijoonistuse võistlus

Pilt2

2016. a sügisel kutsusid EENet, Eesti Rahva Muuseum ja Eesti Ornitoloogiaühing kõiki arvutiga pilte joonistama. Käesoleval aastal saadeti kokku 5396 tööd ja nende hulgas ka meie kooli 8. vk õpilase Carmen-Carolyni töö teemal „Tead, mida ma muuseumis nägin!“ (juhendaja õp. Eve Reisalu).
    Aitäh Carmen-Carolynile ilusa töö eest!
    Võistlustöid saab vaadata siit.
    Võidutööd asuvad siin.

• Koolitund Varjupaikade MTÜ-ga

Varjupaikade MTÜ käis Ristiku Põhikoolis rääkimas meie esimestele klassidele, kuidas hoolitseda enda loomade eest, millist toitu anda oma lemmikloomale, mis on varjupaik, milline näeb töö välja varjupaigas, millised loomad on varjupaigas, kuidas otsitakse uusi kodusid, mida tuleks teha, kui nähakse hulkuvat looma ning miks on oluline loomade kiibistamine.
    Tund oli väga huvitav ja õpetlik nii õpilastele kui ka õpetajatele.

Vaata pilte tunnist siit.