• 2016/2017. ÕA avaaktused

  avaaktused

   
 • Õpikute laenutus 2016/17. õppeaastal


  2016/17. õa laenutatakse Ristiku Põhikoolis õpikuid 
  2.-9. klassidele õpikukogust  
  29.- 31. august.


  Õpikute elektrooniline laenutus toimub klasside nimekirja alusel ja klassijuhataja juuresolekul kooli õpikukogus ruumis 421 (4. korrus) järgmistel aegadel:  

  Laenutuse  aeg 29. august, esmaspäev 30. august,
  teisipäev
  31. august, kolmapäev
  9.00 7a klass 5a klass 2a klass
  9.30 7b klass 5b klass 2v klass
  10.00 7v klass 5v klass 3a klass
  10.30 8a klass 6a klass 3b klass
  11.00 8v klass 6b klass 3v klass
  11.30 9a klass 6v klass 4a klass
  12.00 9b klass   4b klass
  12.30 9v klass   4v klass
  • Uue õppeaasta õpikud laenutatakse õpilastele õpiku- ja raamatuvõlgnevuste puudumisel.
  • Õpilased, kes ei saa määratud ajal õpikuid laenutama tulla, saavad õpikukogust õpikuid laenutada

  31. augustil või 1.  ja  2. septembril  kell 14.00 -16.00

  • Õpikuid võib laenutada õpilase eest ka lapsevanem või hooldaja isikut  tõendava dokumendi esitamisel.
  • Vastavalt Ristiku Põhikooli raamatukogu kodukorrale ja raamatukogu kasutuseeskirjale vastutab laenutamise hetkest alates õpikute eest õpilane ning kohustub õpikud katma paberi või kilekaantega! Õpiku tagakaane siseküljele kirjutab õpilane koheselt  käesoleva õppeaasta, oma nime ja klassi.
  • Õpilane kohustub hoidma õpikuid ehk Ristiku Põhikooli vara heaperemehelikult, kaitseb neid (kile)kaantega ja tagastab õpikud kevadel raamatukokku hoitult ja vajadusel parandatult. Õpiku või töövihiku kaotamisel asendab õpilane vastava õppematerjali sama(väärse)ga või kompenseerib raamatukogu poolt määratud kuni kolmekordse hinna. 
  • Töövihikud jaotavad kõigile õpilastele aineõpetajad alates 2. septembrist õppetöö käigus.

  NB! Sel õppeaastal on soovi korral võimalik õpikutele ja töövihikutele tellida kilekaante komplekte. Tellimine toimub klassijuhatajate kaudu edastatud tellimissoovide põhjal. Soovid palun edastada klassijuhatajale 2. septembriks 2016. Tellimus täidetakse septembri esimese nädala jooksul. Komplekti hind selgub 1. septembriks.

  Kilekaaned  komplekteeritakse vastavalt klasside õppematerjalidele: õpikute komplekt ja töövihikute komplekt. Juurde on võimalik tellida ka vihiku- ja raamatukleebiste komplekt  (15 tk – 0,80 euri, värvivalik: sinine/roheline/roosa).  

  Kooliraamatukogu soovitab kasutada õpikutel paberkaante asemel kilekaasi – see kaitseb õpikut ja hõlbustab vöötkoodi lugemist elektroonilisel laenutamisel ja tagastamisel.

  Tegusat ja rõõmsat kooliaastat soovides

  Sinu kooliraamatukogu

   
 • Rannapungerja laager 2016

  3. augustil sõitsid 20 Ristiku Põhikooli õpilast koos õpetajate Aet Aasma ja Aksel Haageseniga Peipsi äärde Rannapungerja laagrisse. Lisaks meie kooli õpilastele olid laagris veel 20 last erinevatest Eesti koolidest. Laagrisse jõudsime õhtupoolikul. Esimesel õhtul toimus laagris laste tubedesse jaotamine, tubadele nimesiltide valmistamine, tutvumismängud ning disko.
  4. august oli laagris olümpiapäev. Laagrilapsed jaotati hommikul 4 erinevasse võistkonda, iga võistkond sai loosiga ühe riigi, keda ta pidi terve päeva jooksul esindama. Erinevate maade vaheliseteks võistlusaladeks olid rahvastepall, köievedu, kaugushüpe, meeskondlik suusatamine, pikamaajooks, viktoriin ja numbrimäng. Õhtul pidi iga võistkond oma maad ka laval tutvustama. Olümpiapäeva võitis Venemaa meeskond.
  5. august oli meil Rannapungerjal teatri- ja laagrimängudepäev. Päeval mängiti koos „James Bondi” mängu, „sini-must-valget”, nöörimängu, püüdmist, tehti erinevaid rollimänge ning lavastati tuttavaid või omaloomingulisi reklaame. Õhtupoolikul tuli lastel lavastada näidend, mis hiljem teietele laagrilistele laval esitati. Õhtul sai publik lavalt vaadata „Kolm põrsakese”, „Tuhkatriinu”, „Kurja vanaema” ja „Rapuntseli” lavastusi. Näidendite võistluse võitis „Rapuntseli” etteaste.
  6. august oli laagris sõbrapäev. Päev algas sõbrapäevaümbrikute, kirjakeste ja kaartide meisterdamisega. Edasi toimus joogatund koos sõpradega ning sõpradega filmi „Avatar” vaatamine. Sõbrapäeva õhtuseks ürituseks oli playbox, kus sai näha paljusid tuntud Eesti ja välismaiseid artiste. Kõigile esinejatele elas publik rõõmsalt kaasa.
  7. augustil toimus Rannapungerjal laagrimissi ja -misteri valimine. Päeva jooksul toimusid erinevad võistlusvoorud, kus kõik laagrisolijad pandi proovile osavust, täpsusest, tugevust nõuvatel võistlusaladel. Mõõdeti ka laagriolijate tantsuoskust, sarmikust ning teadmisi. Õhtuks selgusid pingelise päeva tulemused. Laagrimissiks sai Kelli meie kooli 8.A klassist ning mistritiitli pälvis Tarmo Vasalemmast. Õhtul said kõik soovijad üles astuda vabalaval.
  8. august oligi meil laagris viimane päev. Peale hommikusööki pakiti asju, koristati tube ning algas kojusõit Tallinnasse.
  Oli meeldejääv ja tore aeg, mis sai ühiselt Rannapungerjal veedetud ning loodetavasti ootab paljusid osavõtjaid ees uus laager juba järgmisel suvel.
  Pildid laagripäevadest jäädvustas Aksel Haagesen, mida saad vaadata siit.

   
 • 5.a klass Lillefestivalil

  8. juunil külastas 5.a klass Tornide väljaku pargis toimuva Lillefestivali aedasid, mille teemadeks olid  “Kired aias” ja “Terrassiaed”.

  Õpilased said osaleda põnevas paarikaupa toimuvas otsimismängus, otsides vastuseid nii lihtsamatele kui ka keerulisematele, samas huvitavatele ja kohati lõbusatele küsimustele, mis puudutasid nii aedades kasutatud ideesid, folkloori, taimi, looduselemente, materjale, kunstilisi lahendusi, matemaatilisi kujundeid, värve, heli jne.
  Oli võimalus näha, kuidas neid kõiki ühendades saab teistmoodi aeda luua.

  Vihm segas küll mõnusat kulgemist, kuid lapsed olid vapralt lõpuni.

  Kaasas käisid õpetajad Ingrid Prass ja Ago Niglas.

  Vaata pilte lillefestivalist siit.

   
 • 7. vk külastas eesti kunstinike kevadnäitust Tallinna Kunstihoones

  7. väikeklass külastas eesti kunstinike kevadnäitust Tallinna Kunstihoones. Meid juhendas väga kena giid Minni ja meie tunni teemaks oli "Inimene kunstis". Tutvusime erinevate figuuridega, meeleoludega ja sündmustega maalidel. Kohtusime juhuslikult ka kunstnik Aapo Pukiga, kes avas oma autoportreede tagamaid, samuti saime talle küsimusi esitada. Jätsime meelde, kuidas inimesi piltidel kujutada ja võtsime ka ise põnevaid figuraalseid kompositsioone. Tund on hariv, huvitav ja lõbus.

  Vaata pilte tunnist siit.

   

 

 

ekool

facebook

tervis2

THA

 

 haridus

 

EHIS

 

hitsa

innove

archimedes 

 

koolielu

 

moodle

 

miksike

 

JankuJussi NutiLabori logo

kiusamisest vabaks LOGO

lastekaitse liit

 

tallinn

 

Marka ja aita 

 google apps cloud