• Presidendi kõrge tunnustus Ristiku Põhikooli direktorile Katrin Luhaäärele

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel andis Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Ristiku Põhikooli direktor Katrin Luhaäär pälvis kõrge riikliku tunnustuse Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Koolipere õnnitleb!

• Vabaduse riiul

Vabariigi aastapäevaks
    Veebruaris 2018

Eesti Vabariigi aastapäeva eel tuli kooli raamatukogusse Vabaduse väljakule tehtud õppekäigu järel  I klassi poiss ja soovis raamatukogust raamatuid vabadusest. Teades väga hästi, et raamatukogus on raamatud alati paigutatud teema järgi, oli tema küsimus väga konkreetne: „Kus riiulil on siin raamatud vabadusest?“.

• Osalesime Põhja-Tallinna koolide vastlapäeva üritusel

13. veebruaril toimus Põhja-Tallinna Noortekeskuses piirkonna koolide 6.-8. klassi õpilastele vastlapäeva üritus. Iga kool oli välja pannud 6-liikmelise võistkonna. Võisteldi kolmel alal: sportlikud võistlused, nuputamine ja loovülesanne. Loovülesandes tuli õpilastel ehitada etteantud materjalidest maja, mis püsib püsti ja kuhu mahub sisse kaks inimest. Meie kooli esindasid Kalli ja Helen 7. klassist ning Sven, Daniel, Matthias Yorke ja Karl 6. klassist. Meie võistkond oli väga ühtehoidev ja tubli ning esindas meie kooli väärikalt.

Vaata pilte üritusest siit

• Eesti100 programm 1.-9. klassile Eesti Vabaõhumuuseumis 20.-22. veebruar 2018

Ristiku PK EESTI 100Seoses saabuva suure tähtpäevaga külastab kogu Ristiku koolipere kolme päeva jooksul Eesti Vabaõhumuuseumit. Muuseumis toimub ajalooline programm muuseumipedagoogide poolt ning töötoad meie õpetajatelt. Muuseumi külastamise päeval lastel koolitunde ei toimu! Palun jälgida kooli tuleku kellaaegu! Kogu tegevus muuseumis on lastele tasuta!
    Palun lastele panna selga soojad ja ilmastikule vastavad riided (mütsid, kindad jne). Tegevus toimub vabas õhus!!

• EV 100 pidulikud kontsertaktused

ev100

• Lahtiste uste päev 06.03.2018

Ristiku Põhikooli lahtiste uste päev toimub teisipäeval, 06.03.2018.

Palume end eelnevalt registreerida siin

Lahtiste uste päeva päevakava:

• 10:00 – 10:30 kooli tutvustav ettekanne -  õppealajuhataja R. Lind
    • 3. tund (10:40 – 11:25)  ja 4. tund (11:40 - 12:25) lahtised tunnid vastavalt tunniplaanile.
    • 12:40 – 13:25 vestlusring, küsimustele vastavad sotsiaalpedagoogid (Piret Kull-Miller ja Gerda Heinma), logopeed (Mari Tammur), kooli huvijuht (Birgit Sagar), õppealajuhatajad (Kairit Seenmaa ja Ruuda Lind), kooli psühholoog (Ingel Lilienberg)
    • 13:25 – 14:00 kooli tutvustamine – ringkäik külalistele.

Ootame rohket osavõttu!

• Keskkonnakaitse haridus

Meie kooli 7. ja 8. klasse külastas 7. veebruaril Keskkonnaameti haridusspetsialist Reet Kristian. Teemadeks oli „Hättasattunud loom looduses” ja „Vesi. Vee kaitse, kasutamine”. Teave, mis õpilastele edasi anti oli huvipakkuv, praktilisi suuniseid andev. Üldpõhimõte: kui loom või lind on vigastatud ja abitus seisundis ning võimetu sellest olukorrast ise välja saama, siis on tegu päästmisega ja helistada tuleb numbril 112. Kui põder, metskits, metssiga, karu, hunt või mõni teine suur loom on linnas ja vajab sealt väljasaamiseks abi, on samuti vaja helistada samale numbrile päästjate kohalekutsumiseks. Ise loomi päästma ilma vajalike teadmisteta ei ole vaja minna, sest võid teadmatusest olukorra kas endale või loomale ohtlikuks muuta.

• Projekti „Nutitund igasse kooli“ tunnustamine

1. septembril 2016. algas projekt "Nutitund igasse kooli!", mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja mille eestvedaja oli Birgy Lorenz Pelgulinna Gümnaasiumist. Koole oodati digiseadmeid kasutama ja infot jagama Facebooki kogukonnas. Õpetajad kirjutasid, kuidas digi õppimisel või õpetamisel kaasa aitab.