• 4.a ja 4.b Rahvusraamatukogus

  7. märtsil külastasid Ristiku Põhikooli 4.a ja 4.b klassid Rahvusraamatukogu, kus osalesime programmis „Lähme raamatukokku“. Alguses tehti meile väike ringkäik raamatukogus ja näidati, kuidas raamatuid hoitakse ja töötajad sportida saavad. Räägiti ka, kuidas raamat hoidlast lugejani jõuab.
  Seejärel siirdusime lastealale. Tutvusime erinevate väljaannetega, lahendasime mõistatusi ja otsustasime mis raamatu juurde pilt ja pealkiri käivad. Lõpuks saime lahedas pallitoas teha ristsõna la lahendada mõistatusi.
  Raamatukogu töötajad olid sõbralikud ja toredad, aitäh neile!

  Vaata pilte raamatukogu külastusest siit.

   
 • Peastarvutamine

  matem

   
 • Ülestõusmispüha kogunemine, 29. märts 2018

  ylestousmispuha 2018

   
 • Linnud tulevad külla

  Slaid1

   
 • Osalesime Eesti Jalgpalli Liidu projektis “Jalgpall kooli!”

  Toetamaks jalgpalli arengut ja populaarsuse tõusu üldhariduskoolides alustas 2014. aasta sügisel Eesti Jalgpalli Liit kooliprojekti „Jalgpall kooli!“.

  märtsil 2018 jõudis projekt ka meie kooli lasteni. Kahe sporditunni jooksul said 1.-4. klassi õpilased Sõle Spordikeskuses osa vahvatest mängudest ja harjutustest, kus oli kasutusel jalgpall. Toredate jalgpallitundide lõpuks sai kool kingituseks pallikoti koos 10 mänguvahendiga, vestid, tähised ja raamatu “Jalgpall õpetab”, et “jalgpallipisikut” edasi nakatada.
  Täpsemalt saab projektist lugeda http://www.jalgpallkooli.ee/

  Vaata pilte jalgpalliprojektist siit

   
 • Emakeelepäevale pühendatud luulekonkurss Karjamaa Põhikoolis

  luulekonkurss2018

  16. märtsil toimus Karjamaa Põhikoolis traditsiooniline luulevõistlus kõikide Tallinna eesti ja vene õppekeelega koolide 1.-9. klassi õpilastele.

  Meie kooli esindasid 1.-3. klassidest Markus 2. klassist luuletusega "Meil aiaäärne tänavas". 4.-6. klassidest Raian 4.b klassist luuletusega "Eesti Vabariigi sünnipäev" ja Kevin 4.a klassist luuletusega „Rahvuslind“. 7.-9. klassidest Mari-Lisete 7.b klassist omaloomingulise luuletusega "Minu Eesti kodumaa" ning Aron 7.a klassist Kristiina Ehini luuletusega.

  Źürii hinnangul pälvisid meie õpilastest ergutusauhinna Aron, Kevin ja Raian. Palju õnne!

  Õpilasi juhendasid õpetajad Anne Lainoja, Jaanika Jõgiste, Malle Mürk ja Juta Ehasalu.

  Vaata pilti luulekonkurssist.

   
 • 9. väikeklassi õpilased kohtusaalis

  Ärge arvake, et õpilaste üle peeti kohtuprotsessi, lihtsalt viimase nädala ühiskonnaõpetuse tunnid viisime läbi Tallinna Ringkonnakohtus. Selles hoones on kohus järjepidevalt tegutsetud üle 100 aasta. Ringkonnakohtu maja valmis 1894-95. aastal (arh. Erwin Bernhard). Kohtuistungite peasaalis on siiani alles antiikne originaalmööbel. Väiksemates kohtusaalides on kasutusel kaasaegne mööbel. Meid võõrustasid ja harisid tsiviilkollegiumi kohtunik Kaupo Paal ja pressiesindaja Anneli Vilu. Saime teada, et kohtud on mõeldud inimeste kaitsmiseks ja mitte hirmutamiseks. Seda, et mõnikord tuleb kohtunikul läbi lugeda üle 20 000 lehekülje dokumente ja muid tõendeid, kui ka seda, et seadusi võtab küll vastu riigikogu, aga seda, kuidas vaidluse korral seadusi peab „lugema“ ehk tõlgendama, otsustab lõpuks kohtunik ja kohus. Viimaseks rosinaks oli kohtumaja kongide külastamine. Seal hoitakse enne kohtuistungit ohtlike kinnipeetavaid.
  Arhitektuurimuuseumist pärit fotol on näha, milline nägi kohtumaja (Pärnu mnt 7) välja umbes100 aastat tagasi.
  Õpetaja Sigrid Saarep

  Vaata pilte kohtusaalist siit.

   
 • Kuulasime kaunist luulet

  12. märtsil toimus seoses läheneva emakeelepäevaga raamatukogus luulekonkurss, kus osalesid 2.-7. klassi õpilased. Lapsed esitasid Eesti autorite loomingut. Mari-Lisete 7.b klassist esitas omaloomingulise luuletuse.

  Lapsi kuulasid raamatukoguhoidja Bärbel Luhari-Err, eesti keele õpetaja Triin Heinsalu, sekretär Mari Vaupere ja huvijuht Birgit Sagar. Üheksa osaleja vahel tuli teha valik, kes esindab meie kooli Karjamaa Põhikoolis toimuval ülelinnalisel emakeelepäevale pühendatud luulekonkursil.

  Loe edasi...  

 

 

ekool

facebook

 

riksweb logo

tervis2

THA

 

 haridus

 

EHIS

 

hitsa

innove

archimedes 

 

koolielu

 

moodle

 

miksike

 

JankuJussi NutiLabori logo

kiusamisest vabaks LOGO

lastekaitse liit

 

tallinn

 

Marka ja aita 

 google apps cloud

 

google site 1