• Jõuluaeg

joulud1

joulud2

• Tähistasime Soome 100. sünnipäeva

11. detsembril tähistasid vanema astme õpilased Soome Vabariigi 100. sünnipäeva kogunemisega aulas.
    Esmalt autasustati kodanikupäeval toimunud viktoriini, jäätmetekke vähendamise nädala tublimaid ja inglise keele ainevõistlusel osalenuid.

Loe edasi...
  • Kolmas koht ülelinnalisel inglise keele viktoriinil

inglise keele diplom

Tallinna Õpetajate Maja korraldab igal aastal Tallinna koolidele inglise keele viktoriini ühe inglise keelt kõneleva maa kohta. Sel aastal oli teemaks Šotimaa ning viktoriin toimus 7. detsembril Tallinna Ühisgümnaasiumis.

Ristiku Põhikooli võistkonnal läks sel aastal eriti edukalt. 37 Tallinna kooli hulgas saavutasid 7VKL poisid Jakob ja Ronald auhinnalise kolmanda koha. Õpilasi juhendasid õpetajad Käddi-Kärt Kuurmann ja Eve Vart. Lõplik koolide paremusjärjestus on näha siin.

Meie tublid võistlejad:

inglise viktoriin

• 9. klassid loodusretkel Sagadis

9. klassid käisid esmaspäeval, 4. detsembril Sagadis, kus enam kui 500-aastane mõisakompleks oli põnevat kasutust leidnud: endises viljaaidas asus metsamuuseum, laudas hotell ning meiereis ja õllekojas looduskool.

• 4.a klass Nukuteatris

plakat
    23. novembril käis 4.a klass vaatamas Nukuteatri etendust „Kartlik jõehobu ja poiss, kes muutus tordiks".

Kuulasime-vaatasime lugu jõehobust, kes kardab süstimist; veetorust, kes laulab ooperis; poisist, kes mikserdatakse vahukooretordiks, ning koolitahvlist, mille sees elavad sinna pühitud joonistused?!
    Lugusid jutustas hämmastavate trikkide saatel muhe näitleja Tarmo Männard.
    Etendus oli lõbus ja vaimukas, kõik lapsed lahkusid saalist hea tujuga!

Malle Mürk,
    4.a klassi juhataja

• Mattias 6.a klassist - üks parim aasta loomast kirjutaja

Eesti Loodusmuuseumi, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil osales tänavu kokku üle 400 võistlustöö 53 koolist. Väga tihedast konkurentsist valis žürii välja 15 kirjatööd, mille autoritele korraldab Aasta looma kodulehe toimetus preemiareisi metskitse elupaikadesse. Konkursile saadetud tööde seas oli nii klassikalisi luuletusi, haikusid, lühijutte, fantaasiajutukesi kui ka mõistatusi. Meie koolist osalesid konkursil viie õpilase tööd. Üks väljavalitud kirjutajatest oli Ristiku Põhikooli 6.a klassi õpilane Mattias. Tema juhendaja on õpetaja Malle Mürk.

• Välisministeeriumi avatud uste päevad

9. klass käis 16. novembril välisministeeriumi avatud uste päeval. Lisaks meile oli palju ka teisi huvilisi. Pea-aegu 200 inimest jagati seitsmesse gruppi ning edasi liiguti väiksemate seltskondadena.

• Liikluspäev 2017

14. november oli meie majas liikluspäev. Hommik algas helkurikontrolliga. Noorsoopolitseinik Õnne Merilo abiga vaatasime üle kooli saabuvate õpilaste, lastevanemate ja õpetajate helkurid. Kellel helkurit ei olnud, sai selle endale.