Kooliraamatukogu laenutab teavikuid kõigile Ristiku kooli õpilastele ja töötajatele nii kohalkasutuseks kui koju. Kooliraamatukogust laenutatava teaviku esmane tagastamistähtaeg on reeglina kaks nädalat. Kui vajalik raamat raamatukogust puudub, saab juhiseid ja vihjeid ka selle kohta, millisest oma kodule või koolile lähimatest Põhja-Tallinna raamatukogudest (Kalamaja raamatukogu,  Pelguranna raamatukogu,  Sõle raamatukogu) antud teavikut veel saada võiks.
Raamatukogu õpikukogusse kuuluvaid õpikuid laenutatakse õpilastele klassijuhataja ja/või  aineõpetaja vahendusel vajalikuks õppeperioodiks (poolaasta, õppeaasta) ning tagastatakse õppeperioodi lõpul samuti klassijuhataja või aineõpetaja vahendusel. Õpikukogu täiendatakse vastavalt kehtivale õppekavale koostöös raamatukogu ja kooli ainekomisjonidega.