5. mail toimus meie koolis Tallinna Looduskaitse Seltsi poolt korraldatav traditsiooniline looduskaitseviktoriin. Viktoriini eesmärk on panna õpilasi huvi tundma Eesti eripärase looduse vastu ning süvendada teadmisi paikkondliku looduskaitse osas.

Tänavune viktoriin oli pühendatud Nõva maastikukaitsealale. Küsimusi oli nii looduse kui kultuuri valdkonnast, hõlmates liigitundmist ja piirkonnale omaseid tunnusjooni.

Meie kooli esindasid Kretel (8. kl), Ralf Marcus (8. kl), Sandra (7.a kl.), Aleandra ja Tanel (7. b kl). Meie võistkond andis endast parima, kuid pidi alla vanduma Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Prantsuse Lütseumi ja Tehnikagümnaasiumi võistkondadele, saavutades 5. koha. Looduskaitseviktoriinis võidavad aga alati kõik osalejad, sest lisaks uutele teadmistel Eesti looduse kohta, saavad osalejad preemiareisi kirjanduse ja piltide alusel tundma õpitud Nõva maastikukaitsealale sõites.

Suur-suur tänu Tallinna Looduskaitse Seltsi korraldusmeeskonnale ja meie kooli geograafiaõpetajale A. Loigule, kes loodusviktoriini toimumisele kaasa aitasid ja suurepärast võimalust õpilastele looduse tundmaõppimiseks pakuvad.

Ristiku Põhikooli võistkonda juhendas bioloogiaõpetaja M. Valtin.