4.a klass külastas 15. veebruaril Tallinna Tehnikaülikooli Mektory keskust. Mektory keskus tahab näidata ja tutvustada inimestele, kui huvitav ja kasulik on tehnoloogia. Koolilastele tehakse väga huvitavalt selgeks, et inseneri ja leiutajate töö ei olegi üle mõistuse keeruline, vaid põnev ja lõputute võimalustega.

Juba majja sisse astudes hüüatasid poisid: „Siin ma hakkan tulevikus tööle!!!” Oma osa sellesse soovi andis kindlasti armas koerake, kes täiskohaga Mektory keskuses töötab, kuid ka väga põnevad ruumilahendused ja värviline interjöör avaldas kindlasti muljet.

Kohe pisteti poistele pihku Eestis toodetud meejäätis ja lubati meil kuni tunni alguseni pehmetes kotttoolides mõnuleda.
Töötuba oli varustatud uhkete arvutite ja legokomplektidega. Meie töö oligi legodest kokku ehitada linnukesed ja lennukid ning need lendama programmeerida.

Poistel on tänu legoringile juba natuke kogemust oma mänguasjade „ellu äratamisega”, aga õpetajad said küll esmakordse kogemuse ja see oli tõesti äge!

Soovitame kõigile tehnikamaailmaga tutvuma minna.

Õpetaja Mari Tammur

Vaata pilte Mektory külastusest siit.