ev 100
Kuidas tähistab Ristiku koolipere Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva?

Sportlik seeriavõistlus fitest100.

100 minuti rahvastepalli turniir.

Klasside sünnipäevakingid:

• 1. vk, 2. vk ja 2. klass – Teema „Eesti pealinn Tallinn“. Tutvuvad Tallinna ajalooga, riigi juhtimisega ja külastavad Toompead, Kadriorgu jne.
  • 3. vk – püüavad olla väärikad Eesti kodanikud
  • 4.a– lapsed joonistavad Eestile sünnipäevakaardi ja kirjutavad sisse asjakohase õnnitluse.
  • 4.b – iga laps kirjutab luuletuse ja loo Eestimaast. Tööd vormistatakse ühiseks raamatuks.
  • 4. vk – koovad ühiselt väikestel kangastelgedel lapikesed, millest tuleb kokku väike vaip või linik.
  • 5.a ja 5.b– toetavad loomade varjupaika
  • 5. vk – õpilased ja vanemad kirjutavad ühise luuletuse seoses Eesti 100 tähtpäevaga.
  • 6.a – koostavad klassi seinaplakati "100 fakti Eesti kohta“.
  • 6.b – õpilased mõtlevad haiku Eestimaa loodusest ja esitavad selle kooli kodulehel.
  • 6. vk – viivad läbi temaatilise klassihommiku koos peredega
  • 7.b – lähevad metsa istutama
  • 7.vk – külastavad Eesti Vabaõhumuuseumis tundi, mille käigus tutvutakse muuseumiga ning osaletakse ka kaltsuvaiba kudumise projektis „Koome end ajalukku“.
  • 8.b – külastavad Okupatsioonimuuseumi ja koostavad virtuaalse tervituskaardi
  • 8.vk – meisterdavad kangast lendavad taldrikud, proovivad 24. veebruariks saada klassi peale kokku vähemalt 100 viit!
  • 9. klass – tutvustavad Eesti kirjandusklassikat nooremale kooliastmele.
  • 9. vk – korraldavad kaasõpilastele temaatilise disko, plaanivad korrastada Põhja-Tallinna parke ja aitavad abivajajaid (nt loomade varjupaika).

Save