Meie kooli 7. ja 8. klasse külastas 7. veebruaril Keskkonnaameti haridusspetsialist Reet Kristian. Teemadeks oli „Hättasattunud loom looduses” ja „Vesi. Vee kaitse, kasutamine”. Teave, mis õpilastele edasi anti oli huvipakkuv, praktilisi suuniseid andev. Üldpõhimõte: kui loom või lind on vigastatud ja abitus seisundis ning võimetu sellest olukorrast ise välja saama, siis on tegu päästmisega ja helistada tuleb numbril 112. Kui põder, metskits, metssiga, karu, hunt või mõni teine suur loom on linnas ja vajab sealt väljasaamiseks abi, on samuti vaja helistada samale numbrile päästjate kohalekutsumiseks. Ise loomi päästma ilma vajalike teadmisteta ei ole vaja minna, sest võid teadmatusest olukorra kas endale või loomale ohtlikuks muuta.

Õpilased said tutvuda ka erinevate mineraalvete keemilise koostisega, maitsta ja otsustada, millise veega on tegemist. Jutuks oli ka veerajatiste ajalugu Tallinnas kuni kaasaegsete meetmeteni, et saaksime kasutada puhast joogivett ning ka meie poolt tekitatud reovee võimalikult puhta heitmena Soome lahte saata.

Õpilased töötasid kaasa, oskasid teha järeldusi, pakkusid välja lahendusi, mida aineõpetajana oli hea kuulata. Tagasisidena kuulsin, et taoline õppeviis meeldis enamikule õpilastest.

Geograafiaõpetaja A. Loigu

Vaata pilte siit.