16. veebruaril jõudis tagasi Ristiku tänava koolimajja pika ajalooga kell.
1933. aasta märtsist oli Ristiku 69 majas tegutsenud koolis ajanäitajaks kappkell, mis juhatas lapsi koolitundidesse. 1960ndatel kadus kell teadmata asjaoludel.

1973. aastal alustas Ristiku tänav 69 koolimajas tööd Tallinna 3. Logopeediakool, mida praegu teame Ristiku Põhikoolina. Tollest ajast saati oleme me toonastelt, 1933-1960 aastal õppinutelt kuulnud küsimust kappkella saatuse kohta. 2018. aasta veebruaris saime nad kutsuda taas koolimajja. Seekord selleks, et avada uuesti ajalooga kell.

Nimelt, 2017. aasta sügisel pöördus meie poole siin koolimajas kunagi õppinud hr Peeter Krall, kes on EELK Nõva Püha Olevi koguduse preester. Tema mälestustes oli koha leidnud kell, mida ta oma kooliajast mäletas. Elu oli viinud ta Sotsiaalkindlustusametisse, kus ta kuulis kellalööke, mis meenutasid talle tema kooliaja kella. Uurimistöö tulemusena selgus, et tõepoolest on sealses asutuses samal aastal ja sama tehase poolt valmistatud kell, mille nad olid hea meelega nõus koolile kinkima. Nii algas selle kella teekond meie koolimajja. Veebruariks 2018 läbis kell uuenduskuuri ja 16. veebruaril lõi kell täis- ja pooltunde Ristiku tänava koolihoones. Avamisüritusele kogunes palju toonaseid õppureid, keda kõiki liigutas kappkella tagasijõudmine selle õigesse kohta.

Vaata pilte kella avamisest siit

 

 

ekool

facebook

 

riksweb logo

tervis2

THA

 

 haridus

 

EHIS

 

hitsa

innove

archimedes 

 

koolielu

 

moodle

 

miksike

 

JankuJussi NutiLabori logo

kiusamisest vabaks LOGO

lastekaitse liit

 

tallinn

 

Marka ja aita 

 google apps cloud

 

google site 1