Ristiku põhikooli juures töötavad lapsevanemate omafinantseerimisel Ristiku põhikooli nõustamis- ja õpiabikeskuse õpiabirühmad.

Keskus töötab alates 2003. aastast ning osutab õpiabi- ja nõustamisteenust kõigile Tallinna linna üldhariduskoolides õppivatele põhikooliõpilastele.

2016/2017. õa pakume õpilastele individuaalseid õpiabitunde. Individuaaltundides (üks tund nädalas, 45 min) osalemise tasu on 51 EUR.

Õpetajate ja spetsialistide vahel toimib võrgustikutöö: vajadusel ja lapsevanema nõusolekul suunatakse õpilane nõustamisele nõustamiskeskuse sees või ka väljapoole nõustamiskeskust pädevate spetsialistide juurde.

Tavapäraselt alustab Ristiku põhikooli nõustamis- ja õpiabikeskus tööd igal õppeaastal 1. oktoobrist ja lõpetab õppeaasta lõpul.

Esmalt tuleb lapsevanemal pöörduda lapse registreerimiseks kas õppeaasta algul septembri kahel viimasel nädalal või jooksvalt kogu õppeaasta vältel Ristiku põhikooli sekretäri või õppealajuhataja poole telefonidel 605 6033 või 605 6039. Lapsevanemaga sõlmitakse vastav leping lapse õpiabirühmas osalemiseks.

Kui õpilane on registreeritud õpiabirühma või nõustamisele, tuleb õpilasel esimesel korral tulla kohale koos vanemaga. Nõustamisel on laps alati koos vanemaga.

Õpiabirühma töös osalev õpilane tutvub kodukorraga ja peab sellest kinni. Kodukorras on ette nähtud vahetusjalatsite olemasolu majas viibimisel (lubatud ka kilesussid välisjalanõude peal).

Õppeperioodi lõpul annab aineõpetaja soovitused järgnevaks tööks õpilase koolis. Soovitame vanematel kindlasti edastada soovitused õpilase koolis aineõpetajale või klassijuhatajale.

Lapsevanematel palume õppeperioodi lõpul täita tagasiside küsitluslehed.

Varasemate aastate tagasiside küsitlustest lapsevanematele on selgunud, et laste õpitulemused paranesid oma koolis tuntavalt, põhjuseks lapse tasemest lähtuv ja õpisoovi toetav abi õpetajatelt, kes oskavad töötada õpiraskustega õpilastega.

Registreerumine õpiabirühmadesse ja nõustamiseks telefonidel 605 6033 (sekretär) või 605 6039 või e-mail: r.lind[ät]ristiku.tln.edu.ee

Ruuda Lind
Kooli arendusjuht metoodilise töö alal
r.lind[ät]ristiku.tln.edu.ee